Infokiosk v Mestskom kultúrnom centre v Senci

Banner

Senec je štvrté turisticky najviac navštevované miesto na Slovensku. Pre svoju polohu a bohaté kultúrno-spoločenské vyžitie je veľmi častou voľbou pre bývanie či dovolenkovú rekreáciu nielen u Slovákov. Poďte sa s nami pozrieť od tohto mesta, z ktorého odídete oddýchnutí a plní zážitkov.

Okrem mnohých voľnočasových atrakcií zaujme mesto Senec aj svojou bohatou históriou. Mesto zdobí veľa kultúrnych pamiatok a budov. Infokiosky v Senci sú umiestnené práve v jednej z týchto budov, a to v pôvodne renesančnej kúrii polovice 16. storočia, dnes v zrekonštruovanom Tureckom dome. V súčasnosti v ňom sídlia múzeum mesta Senec a Turistická informačná kancelária. Na tomto mieste sa môžete dozvedieť oveľa viac o histórii mesta a jeho najvýznamnejších pamiatkach. Medzi tieto pamiatky patrí práve budova múzea a TIK-u Turecký dom a napríklad aj Kaplnka najsvätejšej trojice.

Jednom z najvýznamnejšou pamiatok mesta Senec je národná kultúrna pamiatka Synagóga ortodoxných postavená v roku 1825, ktorej sú venované zaujímavé a videá a reportáže. Týkajú sa jej histórie a postupnej rekonštrukcie. Tá má byť ukončená v blízkej dobe. Synagóga sa zmení na multifunkčné kultúrne centrum s malou múzejnou expozíciou venovanou dejinám židovskej komunity v Senci. Práve tejto pamiatke je venovaný Infokiosk, vďaka ktorému sa dozviete o nej viac a to navyše pútavou a príjemnou formou. Nemusíte čítať zdĺhavé a niekedy aj odrádzajúce texty. Stačí si vybrať video a započúvať sa do reportáží.

Okrem toho kiosku nájdete v Tureckom dome ďalšie dva, ktoré obsahujú aktuálnu tematickú prezentáciu alebo webovú stránku seneckého múzea. Tento projekt sa bude ďalej rozširovať, budeme vás určite informovať.

 Galéria