Informačné médium SHMÚ – dotykové infokiosky v mestách

Shmu_thumbnail

V spolupráci so Slovenským hydrometeorologickým ústavom (SHMÚ) sme nainštalovali dotykové infokiosky do niektorých Slovenských miest.Obyvatelia či návštevníci mesta majú dostupnejšie informácie o aktuálnom počasí, stave ovzdušia, stave vodných hladín, aktuálne upozornenia a výstrahy, ale dozviete sa aj ďalšie zaujímavosti na čom všetkom SHMÚ pracuje.

Dotykové infokiosky sú umiestnené vonku, v blízkosti mestských úradov ( V Žiline, Košiciach a neskôr aj Banskej Bystrici ), nájdete si tu predpoveď počasia v graficky príjemnej interaktívnej forme. Je v ňom dostupná presná hodinová predpoveď, ak však máte dlhodobejšie plány, nájdete v ňom aj model ALADIN – trojdňovú predpoveď počasia, ktorá vás informuje o teplote, nadchádzajúcich zrážkach, oblačnosti, tlaku, či smere a rýchlosti vetra. Jednoducho všetko pre to, aby ste si mohli naplánovať príjemnejší oddych či cestu.

Ani ekológia nie je pre SHMÚ neznáma, a tak sa vďaka infokioskom môže aj širšia verejnosť oboznámiť s rôznymi prírodnými zmenami. Či už ste zvedaví na to, aké čisté a kvalitné je vo vašom meste ovzdušie, či aký je stav vodných tokov na Slovensku,  v infokiosku budete mať dostupné vždy priame a aktuálne informácie. Nájdete tu aj výstrahy a upozornenia na kvalitu ovzdušia a vody, samozrejme aj meteorologické výstrahy pre Slovensko, či snehové spravodajstvo, ktoré oceníte hlavne v zime. SHMÚ však pravidelne monitoruje aj stav ozónovej vrstvy, či intenzitu UV žiarenia, ktoré využijete naopak hlavne v lete, pre príjemné horúce dni bez spálenia slnkom.

Infokiosk samozrejme ponúka aj radarové informácie, či vysvetlenie toho, čo všetko SHMÚ monitoruje a spracováva. V obsahu však nechýba ani webová stránka samotného mesta a rôzne články a zaujímavosti z oblasti hydrometeorológie, ale i klimatických zmien a ich vývoja na Slovensku.

Veríme, že infokiosk prinesie mnoho užitočných informácií všetkým občanom a návštevníkom. Tešíme sa, že sme mohli pracovať na tomto peknom projekte.

Galéria