Na Oravskom hrade otvorili novú expozíciu o rašeliniskách, pomocnú ruku sme priložili aj my

Oravsky_Hrad_Thumbnail

Súčasné expozície Oravského hradu už čoskoro doplní novo pripravovaná expozícia „Najznámejšie rašeliniská na Orave“. Expozícia sa venuje rašeliniskám, ktoré sú pre mnoho ľudí neznáme, a ukazuje na výnimočnosť ich biodiverzity a jedinečný ekosystém. Z návštevy expozície, a s prispením nainštalovaných infokioskov a audio techniky, budete mať pekný zážitok, pri ktorom sa dozviete ako také rašelinisko vyzerá a aké poklady skrýva. Zvuková kulisa nahraná priamo z prírody vás pritom hlbšie ponorí do predstavy čistej nedotknutej prírody a jej života.

V expozícii je “pripravený” elektronický audio sprievodca, ktorý vám porozpráva všetky podrobnosti o rašeliniskách, aby vám neušli žiadne zaujímavosti a poznatky. Audio nahrávku si môžete vybrať zo 6 jazykových prekladov. Nerušene tak môžete študovať jednotlivé obrazové banery expozície, zatiaľ čo vám sprievodca vysvetlí pôvod, zloženie a dôležitosť rašelinísk.

Expozíciu sme obohatili dvomi dotykovými infokioskami obsahujúcimi zaujímavé fotografie, poznatky, mapy a filmy venované danej oblasti. Jeden z infokioskov je graficky spracovaný ako virtuálna kniha, aby ste mali krajší zážitok z prehliadky. V tejto Encyklopédii si môžete “listovať” a prezerať fotografie všetkých druhov rastlín, živočíchov a húb ktoré na rašeliniskách žijú.

Interaktívna expozícia láka nielen svojimi informáciami, ale aj elegantne zakomponovaným a moderným spracovaním, a nesklame zvedavých návštevníkov akéhokoľvek veku. Po ceste na Oravu okolo krásneho Oravského hradu, sa teda určite nezabudnite zastaviť aj pri tejto unikátnej expozícií.

 

Galéria