Slávnostné spustenie našich infokioskov v Banskej Štiavnici

Banska_Stiavnica_otvorenie

V máji sme v meste Banská Štiavnica mali možnosť úspešne dokončiť ďalší z našich inovatívnych projektov, a oficiálne tak predstaviť naše infokiosky verejnosti na ich slávnostnom spustení. V rámci projektu zameraného na využitie baníckeho dedičstva v lokalite Banskej Štiavnice sme nainštalovali dva infokiosky, ktoré ponúknu jeho príbeh – interiérový, v priestoroch Informačného centra, a tiež exteriérový na Námestí sv. Trojice.

Oba infokiosky tak budú moderným spôsobom približovať dôležité informácie návštevníkom, prispievať k rozvoju turizmu v meste, no zároveň aj spríjemňovať zážitky nielen turistom, ale aj domácim obyvateľom. 

Okrem rôznych užitočných máp, informácií o pamiatkach či atraktivitách si v nich môžete pozrieť aj jedinečný “Príbeh Štiavnice”. Je spracovaný ako multimediálna prezentácia, ktorej súčasťou je množstvo informácií o vzostupoch a pádoch mesta, bohatom baníckom živote a zaujímavostiach o ňom, ale aj o významných školách, dôležitých vynálezoch, či dokonca i rôznych povestiach pochádzajúcich z Banskej Štiavnice. Určite si nenechajte ujsť tento výnimočný projekt plný historických fotografií, archívnych dokumentov, či kreslených animácií práve v našich infokioskoch.

Námestie sv. Trojice sa často využíva na kultúrne podujatia, či ako miesto stretávania pre obyvateľov. Vďaka tomu predstavuje najlepší výber pre umiestnenie infokiosku, ktorý na tomto mieste určite neprehliadnete. Obyvatelia ale aj návštevníci tu nájdu všetko potrebné o aktuálnych podujatiach, atraktivitách mesta, o najlepších miestach pre rodiny s deťmi či o rôznych praktických informáciach ako napríklad kde sa nachádzajú parkoviská, bankomaty, lekárne, a mnoho ďalšieho. Celý obsah je pre vás pripravený v slovenčine, angličtine a maďarčine.

Tešíme sa z úspešného slávnostného spustenia, a zároveň vás týmto pozývame navštíviť Banskú Štiavnicu, a vychutnať si jej pamiatky aj s pomocou našich infokioskov!

Galéria