Vďaka novým infokioskom majú návštevníci Banskej Štiavnice kultúru aj históriu na dosah ruky

Banska_Stiavnica_blog

Koncom marca sme mali možnosť navštíviť krásne mesto s jedinečnou atmosférou – Banskú Štiavnicu, a nainštalovať  pre obyvateľov aj návštevníkov mesta dva infokiosky. Elegantné a moderné riešenie, ktoré uľahčuje prístup k aktuálnym informáciám bude pre vás na dosah ruky aj na tomto mieste. 

Jeden z infokioskov sme nainštalovali priamo turistickej informačnej kancelárii v budove na Námestí sv. Trojice. Druhý infokiosk sa nachádza vonku na námestí, priamo pri Základnej umeleckej škole. Určite ich tak pri vašej návšteve mesta neminiete! 

Ak máte záujem o turistiku, chceli by ste sa prejsť po Banskej Štiavnici a jej okolí a objavovať krásy prírody, či sa len tak vybrať na krátku prechádzku, všetky informácie, ktoré potrebujete, nájdete v našich infokioskoch. Dozviete sa o náučných chodníkov a možnostiach pešej, či zimnej turistiky. 

O histórií mesta, jeho vzniku a dôležitých udalostiach sa zase dozviete v špeciálnej kategórií “Príbeh Štiavnice”, ktorá vám v deviatich príbehoch porozpráva o historickom vývoji Banskej Štiavnice. Ak radi objavujete pôvod rôznych pamiatok, či chcete vedieť, ako celé mesto vzniklo, neprehliadnite túto vynikajúcu pomôcku pri získavaní informácií. 

Bohatá a zaujímavá história však nie je jediné, o čom sa v našom infokiosku dozviete. Ak si práve do tohto mesta vyrazíte na nedeľný výlet s rodinou, iste vás poteší aj samostatná sekcia pre rodiny, v ktorej sa dozviete o tých najlepších miestach pre aktivity s deťmi, či na oddych a posedenie. Pre obyvateľov či návštevníkov, ktorí majú radi zábavu a zaujímajú sa o kultúru sme pripravili aj kategóriu s názvom aktuálne podujatia, v ktorej sa dozviete o všetkých kultúrnych podujatiach, ktoré sa v meste a jeho okolí budú v najbližšej dobe konať. Či už sú to rôzne vystúpenia, divadelné predstavenia, trhy či mestské oslavy, môžete si byť istí, že s pomocou infokiosku nepremeškáte žiadnu udalosť! 

No a v neposlednom rade, ak ste v meste po prvýkrát, určite sa potešíte mape, ktorú sme do infokiosku zahrnuli. Vďaka mape sa dozviete o všetkých cestách z mesta a do mesta, a o jeho rozložení. Pri rôznych turistických atrakciách vždy nájdete aj samostatnú mapu, ktorá vám ukáže, kde sa toto miesto nachádza a ako sa k nemu dostať, a dozviete sa aj to, kde sa nachádzajú parkoviská, bankomaty, lekárne, a mnoho ďalšieho. Celý obsah je pre vás pripravený v slovenčine, angličtine a maďarčine.

Ďakujeme týmto za možnosť navštíviť toto výnimočné mesto, a zároveň pozývame aj vás, aby ste si prišli naplno vychutnať jeho atmosféru. Jednoducho si pozrite všetky dôležité informácie na infokiosku, a objavte vďaka nemu historické pamiatky mesta, navštívte rôzne podujatia, či krásnu zelenú botanickú záhradu, a užite si pekný výlet do tohto jedinečného a čarovného mesta!