Viete, odkiaľ pochádza slávna Kofola? Objavte spolu s nami krásne České mesto Krnov

Krnov

Náš dotykový infokiosk nájdete aj v susednej Českej republike. Mesto Krnov je plné zaujímavých historických pamiatok, prekvitá v ňom i vynikajúca gastronómia a rôznorodé kultúrne podujatia. Mesto je však výnimočné aj zaujímavosťou, o ktorej ste možno ani netušili – po dlhšom vývoji a výrobe rôznych nápojov, práve v tomto meste Krnov v roku 1993 kúpila ochrannú známku “Kofola”  grécka rodina Samarasovcov. Vtedy sa stali jediným výrobcom a distributérom Kofoly v Česku a na Slovensku. . ( celú históriu vzniku si pozrite tu https://sk.wikipedia.org/wiki/Kofola Spoločnosť v tomto meste dodnes sídli, a jej typický sladký nápoj si tak môžete vychutnať priamo v mieste jeho vzniku. Nenechajte si ujsť všetky výnimočné zážitky a jedinečnú atmosféru tohto mesta aj s pomocou nášho interaktívneho infokiosku!

V bohatom obsahu určite stojí za zmienku výber TOP 5 miest v Krnove, ktoré vás zaručene nesklamú a mali by ste ich navštíviť. Medzi ne patrí napríklad Krnovská synagóga, v ktorej môžete absolvovať jej prehliadku, či unikátny festival Krrr, ktorý sa koná každý rok a premietajú sa na ňom 70mm filmy. Nezabudnuteľný zážitok pre každého filmového nadšenca! Ak vás dokáže nadchnúť hlavne história, nemali by ste zmeškať ani Kostol sv. Benedikta, v ktorom sa našli nástenné maľby ešte z obdobia stredoveku, alebo sa môžete pokochať výhľadom z kamennej rozhľadne Cvilín, ktorá sa týči nad mestom. V neposlednom rade vás tiež privíta kultúrna pamiatka Karnola – zachovaná bývalá textilná továreň, v ktorej mesto plánuje v blízkej dobe otvoriť aj múzeum.

Jednoducho dostupné informácie na dotykovom infokiosku vás peknou a zábavnou formou s ľahkosťou prevedú mestom. Ste zvedaví na históriu Krnova, chcete vidieť všetky jeho zaujímavosti, či naopak chcete si oddýchnuť a najesť sa v dobrej reštaurácií? Infokiosk vám ponúka široký výber možností, rozhodnutie je už len na vás. Popri rôznych tipoch na výlet sa v infokiosku dozviete všetko o možnostiach ubytovania a stravovania, prehliadkach, pamiatkach, zábave a samozrejme sme nezabudli zahrnúť ani mnoho užitočných informácií ako je dostupnosť lekární či tiesňové linky, ktoré vám pri návšteve mesta nesmú chýbať. V neposlednom rade si nenechajte ujsť rôzne akcie a udalosti konajúce sa v meste Krnov – nájdete ich v časti menu pod ikonou kalendára.

Rýchle a intuitívne ovládanie v modernom šate dopĺňa zážitok z mesta a ku všetkým informáciám sa dostanete len pomocou zopár kliknutí. Všetky infomácie sú dostupné českom a v poľskom jazyku. 

Tešíme z našej spolupráce s mestom Krnov a prajeme vám príjemné zážitky pri jeho návšteve!

Galéria